Šamanská babička  

BLOG

Rozhodla jsem se založit blog, kde budu moct psát o všem  co se mi honí hlavou , nebo mě nedá spát. 

Nejdříve asi něco k mojí osobě ...

Kde začít v dětství nebo již ve zralém věku . Ono je to vlastně jedno nezřídka se stává , že naše představy koníčky, touhy či fantazie se setkávají , uskutečňuji během celého našeho života. Jenom je dobré si to uvědomit a zachytit tu vzpomínku na dobu minulou a uvědomit si , ano to je ta chvíle, mám co jsem si přála, splnil se mi můj sen.  Ale to jsem se nechala unést a patrně jsem odběhla od tématu.  Jsem žena, dcera, sestra, matka , babička.  V každé s těchto rovin bytí a prožívání mohu mluvit z jiného úhlu a postu. 

Také moje povolání  dle rodinné tradice po babičce a mamince mě vedlo k tomu abych se vyučila jako prodavačka. Náš zákazník náš pán, nemuseli nám to vtloukat ve škole do hlavy, věděla jsem to již od maminky, která tvrdí, že měla práci zároveň jako koníček, no spíše kobylu, kdo myslíte, že měl na vánoce  , vánočky  a jiné pochutiny které patřily na sváteční stůl. No my, ne. Maminka dokázala prodat vše , aby nezůstalo a nějak v tom fofru zapomněla na svojí rodinu.  Tak asi tak, byly jsme své práci oddání tělem i duší , nemusím zde ani zmiňovat jaké byla profesní dráha mojí dcery. Jak přes kopírák. 

  Budu muset trochu zrychlit jinak tu máme poloviční román. Tak jen stručně.

Potom a to byla práce mého tatínka , abych si udělala střední školu. Rozuměj, měli jsme stavební firmu a já prodávala stavebniny , ale co kdyby , jsem potřebovala účetnictví?

Já to nenáviděla, bylo mi úplně špatně s představy , že bych se tím měla živit.  Od lidí přejít k číslům no nedivte se.

Pracovala jsem v domově se zdravotně a mentálně postiženými jako pečovatelka, poté jsem přešla do nízkoprahové  organizace práce s dětmi s vyloučených  lokalit ve věku 6 až 13 let.   

Měla jsem za to, že je to výhoda a dobře , že se věnuji lidem celý život se u toho motám, je to moje poslání . Ale chyba lávky  všichni víte , jak je náročné pracovat s lidmi místo abych si odpočala , tak jsem si nakládala a nakládala houšť a houšť. 

Výsledek byl zvýšený tlak , štítná žláza a podobně. No tělo se snažilo dost mě zastavit.   Nyní pracuji jako asistent a podpora obchodu v jedné stavební firmě , jsem sama v kanceláři, práci si řídím sama a užívám si klidu- zaslouženého. 

Sem patří váš dlouhý nadpis

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit.

Quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat.