Tábor 4 živlů na Zuckerově mlýně 2023

7. 7. - 16. 7. 2023

Pobyt na táboře pro skutečné milovníky přírody. Naučíte se žít ruku v ruce s krajinou, kde vládne les, louky, potok a skály. Pochopíte pravidla soužití, kde je vše v rovnováze a čas zde plyne pomaleji a vědoměji než ve městě.


Můžete to brát jako výzvu o přežití bez elektroniky, teplé vody a televize a nebo také jako návrat k něčemu blízkému co znáte.

Po celou dobu pobytu bude probíhat kreativní program na seznámení se 4 živly, co nám každý živel přináší. Tentokrát půjdeme do větší hloubky přes řadu pokusů a pozorování. Naučíme se pravidla a rituály kmene, každý z živlů bude mít své pravidla a rituály. Těšit se můžete na oblíbené aktivity jako lukostřelba, rozdělání ohně bez zápalek, stopování zvěře v lese, orientace podle buzoly, hodinek, vázání uzlů nebo výroba medicinského váčku. Společně projdeme rituálem potní chýše, kde se děti zúčastní přípravy a rituálů které k potní chýši patří. A nově je v programu tábora zařazena stavba kamenné pece na chleba. 

K novým zážitkům přibude také akce - párová a skupinová akrobacie pod vedením zkušené lektorky. Více neprozradím, je to překvapení.

Kdy, kde a další organizační údaje

Příjezd na tábor: pátek 7. 7. 2023 od 15.00 do 17 hodin (začínáme večeří).

Odjezd z tábora : neděle 16. 7. 2023 do 10.00, kdy proběhne slavnostní ukončení tábora za přítomnosti rodinných příslušníků (končíme snídaní).

Pro koho: Tábor je pořádán pro děti od 6 do 14 let. Tábor byl zamýšlen pro děti bez rodičů, ale v některých případech můžeme udělit výjimku.

Kde: Tábor je, jak již bylo řečeno, v Zuckerově mlýně na Úterském potoce. V okolí je louka která je ohraničená potokem, samotné pozůstatky mlýna jsou součástí tábořiště.

Dřevěná chata, která je k dispozici, slouží jako zázemí tábora. Je zde vybavená kuchyň, kde budeme připravovat jídlo. Dvě palandy ve srubu slouží k ubytování v případě potřeby. 

Ze dvou stran chaty je pergola, kde se budou táborníci nejen stravovat, ale také tvořit a vyrábět vše, co náleží ke 4 živlům.

Velký vojenský stan asi 6x6 m bude sloužit k hromadným akcím v případě nepřízně počasí a také k večernímu sdílení. 

Do dalšího vybavení tábora patří ohniště a gril na opékání a grilování. A také posvátný oheň, který bude ohřívat kameny na potní chýši.

Hygiena je výzva - používáme 2 kadibudky, přírodní koupelnou je potok, pro méně odvážné bude samozřejmě i teplá voda.

Ubytování: je ve vlastních stanech, spíme na karimatkách/molitanech ve spacáku.

Strava: je zajištěna 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře, svačiny budou většinou ovoce, zelenina). Pitný režim zajištěn v průběhu celého dne. Pokud má vaše dítě nějaká omezení ve stravování, např alergie nebo intolerance, dejte nám prosím vědět předem, společně najdeme řešení.

Vedoucí tábora: Marie Kostihová, Michal Balický

Podrobné informace : V případě, že máte zájem přihlásit své dítě na tábor, pište nebo volejte na telefonní čísla 724 030 995, 737 868 986, mail: zelenaterapie@seznam.cz. Obratem obdržíte podrobné informace k pobytu.

Cena a podmínky platby

Cena za dítě je 6 100,- Kč.
Cena za doprovod (po individuální dohodě) také 6 100 Kč.
Záloha 4 100,- Kč je splatná do 30.4.2023, doplatek 2 000,- Kč do konce června tj. 30.6.2022.

V ceně je zahrnuto : ubytování ve vlastních stanech na území Zuckerova mlýna a přilehlé louce, strava 5 x denně, pitný režim, program s lesní tématikou, materiál na výrobky, drobné odměny, pedagogický a zdravotnický dozor.

Storno poplatky :
30 dní před začátkem tábora částka ve výši zálohy ( 4 100,-)
14 dní před začátkem tábora 60 % ceny za osobu
6 až 0 dní před začátkem tábora 100 % z ceny za osobu.

Číslo účtu pro platby : 298571702/0300, jako v.s. prosím napište vaše telefonní číslo a do zprávy jméno dítěte a Tábor 4 živlů. Zálohy a doplatky prosím posílejte do výše uvedených termínů.

Přihlášení

Přihlásit se můžete na telefonních číslech 724 030 995, 737 868 986, emailu: zelenaterapie@seznam.cz nebo prostřednictvím tohoto formuláře. Obratem vám pošleme potvrzení přihlášky a detailnější informace k akci i platbě.

Momentky z minulých ročníků

Zde je ochutnávka činností a aktivit dětí, pro vaši představu.  A celý příběh z tabora 2022 si můžete prohlédnout tady.