https://www.zelena-terapie.cz/

Ohlédnutí za táborem 2022

18.02.2023

Pojďte se s námi ohlédnout za letním táborem v červenci 2022. Tím nás provázel příběh holčičky Země a čtyř živlů, které lidem připomněly, jak se k Zemi správně chovat. Podívejte se, jak jsme si tábor užívali, a co všechno jsme zažili.

Příběh tábora

Žila byla jedna holčička, která se jmenovala Země. Ta holčička byla kulaťoučká a její šaty byly krásně modré jako voda, zelené jako tráva a stromy a hnědé jako hlína. Vlásky a boty měla bílé ze sněhu a ledu.

Aby nebyla sama, vzala si na starost malé dětičky - Vzduch, Vodu a Oheň. Dětičky rostly a když zesílily, začaly Zemičce pomáhat. Země se začala kamarádit s lidmi. Byla na ně velmi hodná. Dávala jim vzácné dárky, aby se jim dobře žilo. Také jim půjčila své krásné šaty, aby na nich mohli hospodařit. Lidé se však nestarali o Zemi moc dobře. Její přenádherné zelené šatičky trhali a popálili a modré velmi ušpinili.

Jednoho dne už z toho byla Země velmi smutná. Ale její děti živly jí pověděly: "Naše milá Země, nebuď smutná, my ti pomůžeme lidem ukázat, jak se mají o tebe a také o nás starat. Potom bychom mohli být všichni šťastní a veselí."

Celý příběh sehrály děti v divadélku. Podívejte se.

Protože si lidé nevážili darů, které jim matka Země dala, přestala jim sloužit voda, oheň, země a vzduch.

Dokud lidé na Zemi nepochopí důležitost živlů, nebudou mít ani oheň, ani vodu, půdu a vzduch. My na táboře 4 živlů jsme se rozhodli udělat vše pro to, aby matka Země lidem odpustila a své dary lidem opět nabídla s tím, že si jich budou více vážit.

Aktivity

Táborníci byli rozděleny na 4 skupiny, každá se stala zástupcem jednoho z živlů a začala se s ním seznamovat a plnit úkoly, které byly prospěšné pro Matku Zemi.

Země

V rámci živlu Země jsme plnili následující úkoly: výroba vlastní vlajky a složení písničky, stopování v lese a poznávání přírody. Odlévání stop, tvorba pocitové stezky. Výroba ptačí budky.  

Oheň

V rámci živlu Oheň děti také vyráběli vlastní vlajku a skládali písničku. Dále byla jejich úkolem příprava potní chýše - spojení a propojení dědečka ohně a potní chýše. Založení posvátného ohně, který byl udržován po celou dobu konání tábora, kdy sami táborníci drželi hlídky po celou noc.

Poslechnětě si krásnou písničku, kterou děti složily:

Voda

V rámci živlu Voda jsme plnili následující úkoly: výroba vlastní vlajky a složení písničky, výroba dešťové hole, rýžování zlata, tvoření vodní cesty a komunikace s vodou (házeli žabky).

Vzduch

V rámci živlu Vzduch děti také ve svém týmu výráběli vlastní vlajku a skládali písničku, další úkoly pak byly lukostřelba a akrobacie a výroba papírových vlaštovek.

A jak to vše dopadlo

Když děti vše splnily, panenka byla konečně zase zdravá a veselá. Po každém splněném úkolu mohli táborníci vyzdobit malou Zemi. Přidávali sukničku, kytičky, korálky, mandalky, vodní živočichy a naposledy úsměv na tváři a červená líčka. Na prvním obrázku je Země smutná špinavá a roztrhaná a na druhém uzdravená usměvavá.

Tešíme se zase příští rok!

https://www.zelena-terapie.cz/