Šamanské kolo živlů a archetypů + potní chýše

11. - 13. 8. 2023

OHEŇ, VODA, ZEMĚ, VZDUCH - základní elementy přírody - jejich vzájemná spolupráce tvoří vše kolem nás i nás. V těchto dnech si můžeme společně prožít jejich sílu a léčení. Stagnuje něco ve vašem životě? Cítíte se zastaveni nebo zmateni? Společně projdeme rituálem, kde každý má své nenahraditelné místo a v němž probíhá zvědomění a léčení. Součástí rituálu bude i obřad potní chýše.


Potní chýše je nesmírně silný očistný a léčivý posvátný obřad, vycházející z rituálů přírodních národů, především severoamerických Indiánů. Jeho původní význam spočíval v tom, že se setkáme s temnotou, která je v nás, pobudeme s ní, přijmeme ji a pak do ní přineseme světlo. Mnohem novější je pojetí potní chýše jako dělohy Matky Země, do které se vracíme, abychom se na závěr obřadu opět narodili. Které pojetí přijmete, je na každém z Vás, stejně jako to, co Vám osobně obřad přinese a jak ho budete vnímat. Pokaždé je totiž jiný a pro každého je jiný.


Kdy, kde a další organizační údaje

Kdy: Začátek je v pátek odpoledne v 17 hodin. Konec očekáváme v neděli v 11 hod. dopoledne.

Kde: V areálu Zuckerova mlýna na Úterském potoce. Zuckerův mlýn je nádherné přírodní místo v údolí horního toku Úterského potoka, daleko od civilizace (no, jak to jen u nás v Čechách jde) s úžasnou energií, harmonií a klidem. Společně s přáteli zde pomalu vytváříme krásné místo pro setkávání, rituály a pobyty v souladu s přírodou. Scházíme se ve venkovní zastřešené jídelně, spíme ve vlastních stanech nebo pod širákem, myjeme se v potoce a radujeme se z nádherného bytí v harmonii s přírodou.

Cena: Cena za pobyt včetně rituálu potní chýše je 2 800,- Kč na místě, nebo 2 600,- Kč na účet do 20.7.2023. Číslo účtu pro platbu: 298571702/0300.

Ubytování: Nocleh na místě je možný pod širákem nebo ve vlastních stanech s karimatkou a spacákem.

Jídlo: Po oba dny bude zajištěná pouze snídaně a navíc v sobotu k obědu zeleninová polévka. vezměte si s sebou jídlo na páteční večer. (Na sobotu a neděli si připravte něco malého. Před obřadem je dobré jíst jen lehce). Po potní chýši v sobotu večer pak probíhá společná hostina z dobrot, které přivezeme. Vítány jsou ovoce, ořechy nebo něco sladkého, ideálně vlastní výroby. Čaj a káva k dispozici po celou dobu pobytu.

Co s sebou: Pohodlné oblečení pro pobyt venku, zápisník a tužku, šamanský buben (není podmínkou), 15 různých drobných předmětů (velikost skleněné kuličky), podložku na sezení.

Oblečení do potní chýše: pro muže šortky, bermudy, trenky, případně tričko, pro ženy dlouhé šaty nebo sukně a tričko (zakrytá od ramen pod kolena). Vše z přírodních materiálů, např. bavlna. Hodí se také dva ručníky, jeden do potní chýše a druhý na osušení.
Dále pracovní oblečení, ve kterém můžete pomoci s přípravou dřeva, k ruce může přijít i čelovka, zavírací nůž.

Upozornění: Minimálně 4 dny před obřadem nepijte alkohol a neužívejte žádné drogy a, je-li to možné, raději se vyhněte i sexu. Obřad potní chýše nemusí být vhodný pro lidi s onemocněním srdce a vysokým tlakem. V případě jiných vážnějších zdravotních problémů účast konzultujte, prosím, předem s tím, kdo obřad vede. Obřadu se po dohodě mohou účastnit i ženy v menstruačním čase, jen je potřeba, aby to nahlásily některému z vedoucích obřadu. Chce-li člověk umocnit obřad, jí před ním střídmě, nebo se i úplně postí. Do potní chýše se vstupuje nejlíp s prázdným žaludkem. 

Organizační tým: 
Ivo Tříska - rituály a vedení potní chýše
Marie Kostihová - organizátor
Michal Balický - fireman
Šárka Jonáková - fireman 

Přihlášení

Přihlásit se můžete na telefonním čísle 724 030 995, emailu: zelenaterapie@seznam.cz nebo prostřednictvím tohoto formuláře. Obratem vám pošleme potvrzení přihlášky a detailnější informace k akci i platbě.