Tábor 4 živlů na Zuckerově mlýně 2024

12. 7. - 21. 7. 2024

Pobyt na táboře pro skutečné milovníky přírody. Naučíte se žít ruku v ruce s krajinou, kde vládne les, louky, potok a skály. Pochopíte pravidla soužití, kde je vše v rovnováze a čas zde plyne pomaleji a vědoměji než ve městě.


Můžete to brát jako výzvu o přežití bez elektroniky, teplé vody a televize a nebo také jako návrat k něčemu blízkému co znáte.

Po celou dobu pobytu bude probíhat kreativní program na seznámení se 4 živly. Těšit se můžete na oblíbené aktivity jako lukostřelba, stopování zvěře v lese a odlévání stop, vázání uzlů nebo hlídání posvátného ohně a držení nočních hlídek. Společně projdeme rituálem potní chýše, kde se děti zúčastní přípravy a rituálů které k potní chýši patří.  K tomu přidáme mnoho nových aktivit, mimo jiné výrobu pochodně. K novým zážitkům přibude jako každý rok jedna novinka, která děti zaujme. Více neprozradím, je to překvapení.

Jako každý rok se o děti postará kolektiv zkušených instruktorů a vedoucích, včetně zdravotníka a pedagogického poradce. 

Kdy, kde a další organizační údaje

Příjezd na tábor: pátek 12. 7. 2024 od 15.00 do 17 hodin (začínáme večeří).

Odjezd z tábora : neděle 21. 7. 2024 do 10.00, kdy proběhne slavnostní ukončení tábora za přítomnosti rodinných příslušníků (končíme snídaní).

Pro koho: Tábor je pořádán pro děti od 6 do 14 let. Tábor byl zamýšlen pro děti bez rodičů, ale v některých případech můžeme udělit výjimku.

Kde: Tábor je, jak již bylo řečeno, v Zuckerově mlýně na Úterském potoce. V okolí je louka která je ohraničená potokem, samotné pozůstatky mlýna jsou součástí tábořiště.

Dřevěná chata, která je k dispozici, slouží jako zázemí tábora. Je zde vybavená kuchyň, kde budeme připravovat jídlo. Dvě palandy ve srubu slouží k ubytování v případě potřeby. 

Ze dvou stran chaty je pergola, kde se budou táborníci nejen stravovat, ale také tvořit a vyrábět vše, co náleží ke 4 živlům.

Velký vojenský stan asi 6x6 m bude sloužit k hromadným akcím v případě nepřízně počasí a také k večernímu sdílení. 

Do dalšího vybavení tábora patří ohniště a gril na opékání a grilování. A také posvátný oheň, který bude ohřívat kameny na potní chýši.

Hygiena je výzva - používáme 2 kadibudky, přírodní koupelnou je potok, pro méně odvážné bude samozřejmě i teplá voda.

Ubytování: je ve vlastních stanech, spíme na karimatkách/molitanech ve spacáku.

Strava: je zajištěna 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře, svačiny budou většinou ovoce, zelenina). Pitný režim zajištěn v průběhu celého dne. Pokud má vaše dítě nějaká omezení ve stravování, např alergie nebo intolerance, dejte nám prosím vědět předem, společně najdeme řešení.

Vedoucí tábora: Marie Kozlová (Kostihová), Michal Balický

Podrobné informace : V případě, že máte zájem přihlásit své dítě na tábor a chcete podrobnější informace či máte jakýkoli dotaz, pište nebo volejte na telefonní čísla 724 030 995, 737 868 986, mail: zelenaterapie@seznam.cz. Rádi vám vše zodpovíme.

Cena a podmínky platby

Cena za dítě je 6 700,- Kč.
Cena za doprovod (po individuální dohodě) také 6 700 Kč.
Záloha 4 500,- Kč je splatná do 30.4.2024, doplatek 2 200,- Kč do konce června tj. 30.6.2024.

V ceně je zahrnuto : ubytování ve vlastních stanech na území Zuckerova mlýna a přilehlé louce, strava 5 x denně, pitný režim, program s lesní tématikou, materiál na výrobky, drobné odměny, pedagogický a zdravotnický dozor.

Storno poplatky :
30 dní před začátkem tábora částka ve výši zálohy ( 4 500,-)
14 dní před začátkem tábora 60 % ceny za osobu
6 až 0 dní před začátkem tábora 100 % z ceny za osobu.

Číslo účtu pro platby : 298571702/0300, jako v.s. prosím napište vaše telefonní číslo a do zprávy jméno dítěte a Tábor 4 živlů. Zálohy a doplatky prosím posílejte do výše uvedených termínů.

Přihlášení

Vaše dítě přihlaste prosím pomocí formuláře níže. Obratem vám pošleme potvrzení přihlášky a detailnější informace k akci i platbě.

Momentky z minulých ročníků

Zde je ochutnávka činností a aktivit dětí, pro vaši představu.  O zážitcích z předchozích let si můžete přečíst v blogu, tady najdete povídání k roku 2023, příběh z roku 2022 najdete zde.