Stavba potní chýše a její zasvěcení

4. - 5. 5. 2024

Zveme vás na stavbu potní chýše a následně na první její zasvěcení. Začneme rituálním zakončením toho starého – rozebereme starou potní chýši, a ještě ten den pak postavíme novou. Do té půjdeme k večeru, následuje hostina a sdílení.


Potní chýše je nesmírně silný očistný a léčivý posvátný obřad, vycházející z rituálů přírodních národů, především severoamerických Indiánů. Jeho původní význam spočíval v tom, že se setkáme s temnotou, která je v nás, pobudeme s ní, přijmeme ji a pak do ní přineseme světlo. Mnohem novější je pojetí potní chýše jako dělohy Matky Země, do které se vracíme, abychom se na závěr obřadu opět narodili. Které pojetí přijmete, je na každém z Vás, stejně jako to, co Vám osobně obřad přinese a jak ho budete vnímat. Pokaždé je totiž jiný a pro každého je jiný.


Kdy, kde a další organizační údaje

Kdy: V Zuckerově mlýně je možný příjezd v sobotu ráno 4.5. kolem 9.00 hodin. Protože je letos potřeba postavit novou chýši, což zabere hodně času, moc prosím, abyste – kdo můžete a chcete nám pomoci se stavbou nové chýše – přijeli již ráno, nebo již večer v pátek a můžete se seznámit s okolím.

Kde: V areálu Zuckerova mlýna na Úterském potoce. Zuckerův mlýn je nádherné přírodní místo v údolí horního toku Úterského potoka, daleko od civilizace (no, jak to jen u nás v Čechách jde) s úžasnou energií, harmonií a klidem. Společně s přáteli zde pomalu vytváříme krásné místo pro setkávání, rituály a pobyty v souladu s přírodou. Scházíme se ve venkovní zastřešené jídelně, spíme ve vlastních stanech nebo pod širákem, myjeme se v potoce a radujeme se z nádherného bytí v harmonii s přírodou.

Cena: 500Kč (jídlo + pobyt včetně možného noclehu) za každý načatý kalendářní den, děti a mládež do 15 let 300 Kč, do 5 let zdarma + dobrovolný dar za potní chýši (pro orientaci náklady bývají zhruba mezi 500-700 Kč na osobu podle počtu účastníků). Pokud se budete aktivně podílet na stavbě nové potní chýše, obřad potní chýše bude pro vás cenově zvýhodněn.

Ubytování: Nocleh na místě je možný pod širákem nebo ve vlastních stanech s karimatkou a spacákem.

Co s sebou: Kdo hodláte přespat, vezměte si karimatku, spacák a vlastní stan. Je dobré oblečení k přípravě potní chýše a dřeva. Nejvíc práce je při řezání, štípání a nošení dřeva a u toho se pochopitelně člověk zamaže. Dále s sebou přibalte jídlo a pití na hostinu po obřadu (bude z toho, co přineseme). K ruce může přijít i čelovka a zavírací nůž.

Také prosím, pokud někdo máte nějaké starší deky, které můžete postrádat a věnujete nám je, bude to úžasné.

Upozornění: Minimálně 4 dny před obřadem nepijte alkohol a neužívejte žádné drogy a, je-li to možné, raději se vyhněte i sexu. Obřad potní chýše nemusí být vhodný pro lidi s onemocněním srdce a vysokým tlakem. V případě jiných vážnějších zdravotních problémů účast konzultujte, prosím, předem s tím, kdo obřad vede. Obřadu se po dohodě mohou účastnit i ženy v menstruačním čase, jen je potřeba, aby to nahlásily některému z vedoucích obřadu. Chce-li člověk umocnit obřad, jí před ním střídmě, nebo se i úplně postí. Do potní chýše se vstupuje nejlíp s prázdným žaludkem. 

Organizační tým: 
Ivo Tříska - vedení potní chýše
Marie Kozlová - organizátor
Michal Balický - fireman

Přihlášení

Přihlásit se můžete prostřednictvím tohoto formuláře. Obratem vám pošleme potvrzení přihlášky a detailnější informace k akci i platbě.