Tábor 2021 archiv

Tábor Zuckerův mlýn 2021

13.07.2021

Dne 2 až 6. července jsme pořádali tábor na Zuckerově mlýně pro děti od 6 do 14 let. Je to začátek mé cesty , vize kterou jsem si přinesla z lesa. Pořádat dětské tábory pro děti , ale i pro dospělé, pobyty v přírodě a s přírodou . Byl to první pidi mini tábor jen necelých 5 dní. A zde se mohu podělit s programem , zážitky a hlavně radostí dětí a spokojenosti i dospělých , kteří se zde stali na chvíli také dětmi s dychtivým výrazem v obličeji.

Tábor se odehrával v Zuckerově mlýně který nám patří již 5 let. Svépomocí a pomocí kamarádů a přátel spravujeme okolí a chatku a vytváříme prostor pro naše aktivity. Na svůj první tábor který byl pod záštitou spolku Zelená terapie z.s. , jsem oslovila právě naše kamarády a vizionáře kteří již na mlýně pobývali a znali prostředí a vybavení. S jejich dětmi jsem počítala na první tábor který měl ukázat a odkrýt případné nedostatky či úskalí . Sešlo se 13 dětí , ale k některým dětem přibyl i rodič. Mám pocit, že to bylo půl napůl. Třináct dětí a třináct dospělých včetně instruktorů a kuchyně.

Program tábora jsme měli nabytý a pestrý , mezi velká lákadla patřila lukostřelba, rozdělání ohně bez sirek, rýžování zlata, tvorba vlajky a výzdoba trička svým silovým zvířetem, výroba lapače snů a nesmím zapomenout na potní chýši která měla velký úspěch.

Závěrem bych chtěla oznámit, že tábory na Zuckerově mlýně od roku 2022 budou pořádány na 10 dní a ve dvou termínech, myslím si , že se dostane na každé dítě které má rádo přírodu i indiánskou tématiku které se krajově dotýkáme. Také moji milí instruktoři a pořadatele budou moci obsadit oba termíny a dostane se na všechny kteří ví , že v našich dětech je budoucnost .

Momentky z tábora

Zde je ochutnávka činností a aktivit dětí , pro vaší představu.